Vítej na Forest

Najdeš vše,co potřebuješ!Css,online filmy,serialy,hry,videoklipy,celebrity,online-hry a mnohem více......

Relax

Co je relaxování?


Uvolněte se,zapněte si příjemnou muziku a koukejte na nádherné obrázky,které Vás pohladí na duši.Relaxování je u každého jiné.U někoho je to čtení knížek,u někoho zase sportování.Nejlepší relaxování je ve přírodě,na čerstvém vzduchu,mezi rozkvetlými květinami,létajícimi motýli.Dýcháte čerstvý vánek,cítíte vůni přírody.
To je pravý relax!

Technika relaxace je spjata s východními učeními a filozofiemi, které v západní Evropě a v USA nabývají na oblibě od šedesátých let minulého století, v České republice se hojně šíří od pádu komunistického režimu v roce 1989.

Konkrétně je relaxace nejvíce navázána na učení jógy, které pochází z Indie. Přímo relaxace se týkají některé jógové techniky, relaxace je zaměřena jak na tělo, tak na duši. Neboli jde jak o uvolňování jednotlivých částí těla prostřednictvím uvolňování svalů nebo prostřednictvím dýchání, tak o uvolňování mysli.

O relaxaci existuje bohatá literatura, především tištěná, řadu informací lze nalézt také na různých internetových stránkách. V tradici jógy, tak jako v tradici mnoha východních učení, je ale pevně zakotveno především osobní předávání. Pouštět se do technik jógy a relaxace individuálně, jen podle tištěných či z počítače stažených textů, není právě ta správná cesta a nemusela by skončit úplně dobře.

 

Žádné komentáře
 

TOPlist

Dříve Greenworlds